Wernisaż i rajd rowerowy już w piątek

W związku z uczestnictwem Muzeum w Europejskich Dniach Dziedzictwa, na najbliższy piątek zaplanowane są dwa wydarzenia, na które Państwa zapraszamy.

Pierwsze z nich to otwarcie wystawy czasowej Europa zaczyna się w... Łambinowicach. Miasta i Miejsca Znaku Dziedzictwa Europejskiego, które rozpocznie się o godz. 13.00 w siedzibie Muzeum w Opolu. Ekspozycja ta przedstawia miejsca i obiekty, również nasze Muzeum i Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach, których znaczenie dla dziedzictwa kontynentu zostało docenione przez Komisję Europejską.

Kolejną propozycją jest wydarzenie pt. „Europa zaczyna się w... Łambinowicach. Rajd rowerowy jenieckim szlakiem”. Nawiązując do hasła tegorocznej edycji EDD –  „Moja Droga”, przygotowaliśmy trasę, którą chcemy z Państwem przebyć, podążając śladami jeńców wojennych. Wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem, będącym jednocześnie kolejną odsłoną „Łambinowickich Spotkań Muzealnych”, zapraszamy na godz. 16.00 do siedziby przy ul. Muzealnej 4. Przypominamy także, że istnieje możliwość bezpłatnego w tym dniu wypożyczenia roweru. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt do 10 września br.: tel. 77 43 43 475, e-mail:

 

wstecz