Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Rowerem przez Łambinowice

Kilka dni temu zapowiadaliśmy spotkanie z dr Janiną Domską, zatytułowane „Od Lambinowic/Lambinowitz do Łambinowic”, realizowane w ramach Łambinowickich Spotkań Muzealnych i w związku z Europejskimi Dniami Dziedzictwa. W jego trakcie usłyszymy o zawiłej, ale i ciekawej historii tej wsi: nie tylko obozów jenieckich, także ważnych dla Łambinowic innych miejsc.

Po wykładzie, ok. godz. 16.00 na uczestników czeka wyprawa rowerowa. Wyruszymy sprzed budynku Muzeum, szlakiem pozostałości po historycznej zabudowie Łambinowic odwiedzając m.in. kościół i klasztor, szkołę, mleczarnię, karczmy i hotele, zakłady pracy oraz teren po poligonie i obozach. Przewodnikami będą nie tylko pracownicy muzeum ale także osoby, którym lokalna historia jest bliska i znana. Wyprawa zakończy się poczęstunkiem w Muzeum około godziny 19.00. Ważne, że aby wziąć w niej udział, nie trzeba mieć własnego roweru, można skorzystać z bezpłatnej w tym dniu wypożyczalni przy Muzeum. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem Muzeum w Łambinowicach do 4 września. 

Serdecznie zapraszamy!

Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, budżetu Województwa Opolskiego oraz Gminy Łambinowice

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego