Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Rocznica Tragedii Górnośląskiej

Informujemy, że przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Bernard Gaida, zaprasza do udziału w organizowanych przez Związek obchodach, upamiętniających Tragedię Górnośląską. Uroczystości zaplanowano na 27 stycznia br. w Łambinowicach. Rozpoczną się one nabożeństwem o godz. 15.00, w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny, po którym uczestnicy obchodów złożą kwiaty oraz zapalą znicze na Cmentarzu Ofiar Obozu Pracy.

Po tej części obchodów, w budynku Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, nastąpi emisja filmu pt. Kainowe Pole. Będzie to także okazja, by spotkać się z reżyserem dzieła, Leszkiem Baronem. Zaprezentowany dokument historyczny przedstawia funkcjonowanie jednego z najbardziej represyjnych powojennych obozów dla ludności niemieckiej – Obozu Pracy w Łambinowicach.

Dla uczestników przygotowany jest również drobny poczęstunek. Wszystkich zainteresowanych udziałem w obchodach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 77 454 78 78. Organizator oferuje transport z Opola do Łambinowic (oraz powrót) autokarem. Opłata wynosi 10 zł. Odjazd z parkingu przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dubois w Opolu, godz. 14.00.

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego