Realizacja projektu Nie taki zwykły las…

Wspólnie z Zespołem Szkół w Tułowicach, Partnerstwem Borów Niemodlińskich i Nadleśnictwem Tułowice, nasze Muzeum jest partnerem Stowarzyszenia Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w projekcie Nie taki zwykły las. Reportaże z Łambinowic. Od 24 września trwa realizacja bardzo interesujących działań, które 21 października br. zakończy prezentacja wyników konkursów: dla młodzieży na najlepszy reportaż oraz plastycznego dla przedszkolaków. Wydarzenie wzbogaci zapowiadane już spotkanie z Mariuszem Woźniakiem, autorem przewodnika po gminie Łambinowice, który – jako pasjonat lokalnej historii i kolekcjoner – również uczestniczy w projekcie.

Serdecznie zapraszamy!

Ze względu na reżim sanitarny prosimy o zgłoszenia udziału do 20 października br.: tel. 77 43 43 475, e-mail:

Dodajmy, że do tej pory w ramach projektu odbyły się:

  • edukacyjny spacer dzieci z Przedszkola Publicznego w Łambinowicach po Muzeum i Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach oraz konkurs plastyczny „Nie taki zwykły las” (24 września),
  • wizyta studyjna przedstawicieli instytucji partnerskich projektu w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy (25 września),
  • wizyty studyjne uczniów Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku, ZS w Głogówku, ZS w Tułowicach w Muzeum w Łambinowicach. W programie – obok emisji filmu edukacyjnego oraz zwiedzania ekspozycji i miejsca pamięci – były warsztaty i spotkania z dziennikarzem (sztuka reportażu), pasjonatem lokalnej historii i kolekcjonerem, leśnikiem, przyrodnikiem, filmowcem. Podobne zajęcia zostały przeprowadzone w Liceum Ogólnokształcącym w Grodkowie (od 29 września do 2 października).

Projekt jest dofinansowany w ramach programu dotacyjnego EDUKO – BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021 – OPOLSKIE.

Grupa dzieci z...
Wnętrze Muzeum...
Redaktor Krzysztof...
Grupa uczniów na...
Prof. dr hab. Anna...
Grupa uczniów...
Zwiedzanie Starego...
wstecz