Prezentacja przewodnika po Gminie Łambinowice

Tropem czasów minionych. Gmina Łambinowice. Przewodnik to tytuł publikacji Mariusza Woźniaka, pasjonata i popularyzatora lokalnej historii, który będzie bohaterem dwóch najbliższych odsłon Łambinowickich Spotkań Muzealnych: 7 oraz 21 października o godz. 17.00 w naszej siedzibie w Łambinowicach.

Każdy uczestnik spotkań, obok wysłuchania ciekawej opowieści o kulisach pracy nad przewodnikiem, będzie mógł otrzymać bezpłatny egzemplarz z autografem autora. W powstaniu publikacji, wydanej nakładem Gminy Łambinowice we współpracy z Partnerstwem Borów Niemodlińskich, a zatem za środki unijne, udział miał dr Piotr Stanek, kierownik naszego Działu Naukowego, konsultant naukowy tekstów o Muzeum i miejscu pamięci.

Przewodnik obfituje w liczne, dotąd niepublikowane fotografie, zarówno archiwalne, jak i współczesne, nierzadko ciekawie ze sobą zestawione, oraz unikatowe mapy z cennymi informacjami, ułatwiającymi orientację w terenie. Fragmenty poświęcone historii poligonu wojskowego, obozom w Lamsdorf/Łambinowicach i miejscu pamięci sąsiadują w publikacji z informacjami o przeszłości, architekturze i teraźniejszości poszczególnych wsi, miejsc, a także z legendami z nimi związanymi.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Ze względu na reżim sanitarny prosimy o zgłoszenia udziału: tel. 77 43 43 475, e-mail:

wstecz