Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Prelekcje i warsztaty pt. "Bóg się rodzi, moc truchleje". Święta Bożego Narodzenia w niewoli (1939-1945)

W grudniu zapraszamy na cykl pt. "Bóg się rodzi, moc truchleje ". Święta Bożego Narodzenia w niewoli (1939-1945), w ramach którego proponujemy prelekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Tradycyjnie w grudniu nasze myśli skupiają się wokół Świąt Bożego Narodzenia - świąt wyjątkowych, bogatych w tradycje i obrzędy, które są czasem szopek betlejemskich, aromatycznych pierników, pachnących lasem choinek, a przede wszystkim rodziny i wspólnego śpiewania kolęd. Czy tak było również w latach wojny? W niewoli? Opowiemy o tym w trakcie cyklu zajęć, poświęconych tradycjom bożonarodzeniowym, jakie towarzyszyły żołnierzom polskim w obozach jenieckich. Starszym uczestnikom proponujemy udział w prelekcji, podczas której pokażemy m.in. unikatowe kartki świąteczne i ozdoby choinkowe z naszych zbiorów, z kolei najmłodszych zaprosimy do ich samodzielnego wykonania.

Wszystkich zainteresowanych udziałem, prosimy o rezerwację terminów. Zgłoszenia przyjmuje w Łambinowicach Andrzej Prajel, tel. 77 434 34 75, e-mail: , a w Opolu - Magdalena Kruk-Kuchcińska, tel. 77 453 78 72, e-mail: .

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego