Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Muzeum partnerem programu „Karta Dużej Rodziny”

Z przyjemnością informujemy, że Centralne Muzeum Jeńców Wojennych po raz kolejny dołączyło do programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych Karta Dużej Rodziny. Uczestniczymy w tym projekcie już od 2015 r.

Program Karta Dużej Rodziny polega na systemie zniżek zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych dla rodzin z trojgiem lub więcej dzieci. Takich rodzin w Polsce jest 627 000, co oznacza ok. 3 500 000 obywateli.

Organizacją pozyskującą partnerów Karty Dużej Rodziny jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, który za pośrednictwem Facebooka informuje o swojej misji następującymi słowami: „ZDR3+ jest za wolnością wyboru. Chcemy żeby wszyscy mogli mieć tyle dzieci, ile chcą, bez dyskryminacji i z takimi samymi szansami. Chcemy przekonywać władze i społeczeństwo, że duże rodziny to nie problem, że duże rodziny to rozwiązanie.”

Według informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obecnie w programie bierze udział już ponad 3 300 podmiotów, które oferują zniżki w ponad 14 000 lokalizacji.

W związku z udziałem naszego Muzeum w programie, otrzymaliśmy również stosowny certyfikat, świadczący o partnerstwie z Ministerstwem oraz Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Jak wiadomo, wstęp do Muzeum jest bezpłatny. W naszej szczególnej ofercie dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. 

Zapraszamy!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego