Mobilna aplikacja „O!polskie muzea”

Prace nad mobilną aplikacją „O!polskie muzea” dobiegły końca. Obecnie, każdy posiadacz smartfona, tabletu lub innego urządzenia mobilnego może ją bezpłatnie pobrać i otrzymać dostęp do zdigitalizowanych obiektów popularyzujących dziedzictwo kulturalne Opolszczyzny.

Aplikacja posiada formę przewodnika po 22 muzeach. Zawiera m.in. informacje kontaktowe, odnośniki do stron internetowych i mediów społecznościowych. Jej największym atutem są jednak fotografie ponad 1000 obiektów, opatrzonych dodatkowo zwięzłymi opisami. To efekt pracy wykonanej przez poszczególne instytucje, w tym nasze Muzeum, które uczestnicząc w projekcie, liczy na zwiększenie realnej liczby zwiedzających.

Liderem projektu (całkowity koszt to 126 tys. zł) jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Partnerzy to Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku oraz opolski oddział Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Aplikacja mobilna „O!polskie muzea” została zrealizowana w ramach programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aplikację można pobrać w jednym ze sklepów internetowych: Google Play lub App Store.

wstecz