Tropem czasów minionych… Spotkanie z Mariuszem Woźniakiem

Październikowa odsłona Łambinowickich Spotkań Muzealnych została poświęcona publikacji Tropem czasów minionych. Gmina Łambinowice. Przewodnik Mariusza Woźniaka. Odwiedził on wczoraj (7 października) nasze Muzeum w Łambinowicach, by zaprezentować efekt prawie 3-letniej pracy.

Spotkanie otworzyła dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor CMJW, która gratulując autorowi, wyraziła m.in. satysfakcję z faktu, iż Muzeum uczestniczyło w tworzeniu publikacji – dr Piotr Stanek, kierownik Działu Naukowego, był konsultantem naukowym tekstów o Muzeum i miejscu pamięci. Wydawcę przewodnika, Gminę Łambinowice oraz współpracujące z nią Partnerstwo Borów Niemodlińskich reprezentowały Katarzyna Byra oraz Jadwiga Wójciak, które również mówiły z zadowoleniem o fakcie wydania publikacji. Zasadniczą częścią spotkania było wystąpienie Mariusza Woźniaka, który opowiedział o pracy nad książką i jej treścią.

Spotkanie zakończyła dyskusja. Goście pokazali, że ich zainteresowanie historią miejsc, w których żyją, jest duże. Zostało to nagrodzone egzemplarzem publikacji z autografem autora. Kolejne spotkanie z Mariuszem Woźniakiem odbędzie się już 21 października. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Ze względu na reżim sanitarny prosimy o zgłoszenia udziału: tel. 77 43 43 475, e-mail:

Piętnastoosobowa...
Autor książki,...
Dziewięcioosobowa...
Do mikrofonu mówi...
Trzyosobowa grupa...
Do mikrofonu mówi...
Dyrektor muzeum...
Mariusz Woźniak...
Uczestnicy...
Uczestnicy...
Pięciu mężczyzn,...
wstecz