O Katyniu i nie tylko…. Zaproszenie

W czwartek, 17 września, w rocznicę agresji ZSRR na Polskę, w naszej opolskiej siedzibie przy ul. Minorytów 3, odbędzie się spotkanie pt. O Katyniu i nie tylko – dochodzenie do prawdy trwa.

Wydarzenie stanie się okazją do przedstawienia najnowszych wyników badań na temat zbrodni katyńskiej oraz do omówienia wyzwań, z którymi mierzą się badacze problemu, w tym gość specjalny – dr Ewa Kowalska. Autorka książek i artykułów naukowych poświęconych losom obywateli polskich w latach II wojny światowej, w szczególności ofiarom Katynia, reprezentuje obecnie Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej, wcześniej zaś kierowała Muzeum Katyńskim, Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego.

Wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 13.00, będzie towarzyszyła prezentacja na dziedzińcu Muzeum naszej wystawy „Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR”.

Serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie informujemy, że spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Prosimy o potwierdzenie udziału do 17 września br. (godz. 11.00) –  tel. 77 45 37 872, e-mail: cmjw@cmjw.pl.

wstecz