Europa zaczyna się w… Łambinowicach

Europa zaczyna się w… Łambinowicach. Miasta i Miejsca Znaku Dziedzictwa Europejskiego – to tytuł wystawy, której otwarciem zainaugurowaliśmy rozpoczynające się dzisiaj Europejskie Dni Dziedzictwa. Prezentacja wystawy jest związana z przyznaniem przez Komisję Europejską prestiżowego Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Lebel) poszczególnym obiektom Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach, także Muzeum.

Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt barwnych plansz ze zdjęciami obrazującymi większość z prawie pięćdziesięciu obiektów posługujących się Znakiem. Wśród nich jest pięć miejsc z Polski: obok nas również historyczna Stocznia Gdańska, zabytki związane z zawarciem Unii Lubelskiej, Konstytucją 3-Maja i cmentarz wojenny Łużna-Pustki. Wystawę uzupełniają muzealia związane z historią obozów jenieckich Lamsdorf i Obozu Pracy w Łambinowicach, a także Muzeum.

Ekspozycja będzie prezentowana do 30 września. Można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00. Serdecznie polecamy!

wstecz