Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Edukacja z Muzeum

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w  Łambinowicach-Opolu to nie tylko wyspecjalizowana placówka muzealna, zajmująca się szeroko rozumianą tematyką jeniecką i sprawująca opiekę nad Miejscem Pamięci Narodowej w Łambinowicach. To miejsce, gdzie mały pierścień – ale wykonany z niecodziennego materiału, w trudnych warunkach przez człowieka pozbawionego wolności – może stać się początkiem ciekawej lekcji czy warsztatu, a czasem być przyczyną zrodzenia się w młodym człowieku pasji badawczej. To też miejsce, gdzie coraz bardziej odległa historia niesie nam współczesnym ważne przesłanie, kształtowane są patriotyzm, poszanowanie praw człowieka i zrozumienie innych, rozbudzana wrażliwość.

Zachęcamy do odkrywania potencjału edukacyjnego naszego muzeum i miejsca pamięci. Przed nami rok szkolny 2017/2018. Kierujemy więc do Państwa nową ofertę edukacyjną. Tutaj do pobrania zestawienie tematów lekcji i warsztatów muzealnych z podziałem na kategorie wiekowe uczniów, które realizowane są nie tylko w Muzeum, ale też w placówkach oświatowych i kulturalnych województwa opolskiego.

Zachęcamy też do skorzystania z niecodziennych wydarzeń, będących okazją do spotkania z przeszłością: spektakli teatralnych w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach, spotkań ze świadkami historii lub jej pasjonatami, uroczystości rocznicowych, pobytów studyjnych, konkursów czy sesji edukacyjnej dla nauczycieli. Będziemy o nich informować na bieżąco na naszej stronie internetowej, Facebooku oraz drogą mailową.

Zainteresowanych otrzymywaniem wiadomości pocztą elektroniczną prosimy o przesłanie maila na adres .

Zapraszamy!

Pliki do pobrania

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego