Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Dzień otwarty w Archiwum Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

W zwykłe dni, nikt poza pracownikami nie ma wstępu do Archiwum. Jest to serce naszej instytucji, a po ostatnich inwestycjach i zakupach stało się też wizytówką Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. W środę (5 czerwca br.), w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów, otwieramy je dla zwiedzających.

Wydarzenie to, kierowane głównie do młodzieży, organizujemy już po raz czwarty. W jego trakcie zaprezentujemy oryginalne dokumenty, fotografie, korespondencję jeniecką, karty personalne i czasopisma, które powstały w obozach jenieckich podczas II wojny światowej. To dzięki nim wiemy tak dużo o życiu żołnierzy w niewoli. Ponadto opowiemy, w jaki sposób opiekujemy się naszymi skarbami – pokażemy jak je przechowujemy i zabezpieczamy przed zniszczeniem. Przedstawimy efekty procesów konserwacji i digitalizacji, a zainteresowanym pomożemy w odtworzeniu wojennych losów ich bliskich.

Zwiedzanie będzie odbywać się o każdej pełnej godzinie, zaczynając od 10.00. Ostatnie rozpocznie się o godz. 13.00. Czas trwania: 45 min. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mailowy .

Serdecznie zapraszamy!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego