Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Dzień otwarty w archiwum

18 czerwca (czwartek) odbędzie się dzień otwarty w archiwum naszego muzeum. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jakie skarby skrywa muzealne Archiwum oraz dowiedzieć się, jak opiekujemy się dziedzictwem kulturowym. Będzie można zajrzeć do magazynu archiwalnego, poznać codzienną pracę archiwisty a także spróbować odnaleźć w aktach ślady swojej rodziny.

Podczas spotkań dla młodzieży, organizowanych już po raz czwarty, zaprezentujemy oryginalne dokumenty, które powstały w niemieckich obozach jenieckich i obrazują życie codzienne polskich jeńców. Ponadto pokażemy fotografie, korespondencję jeniecką, karty personalne i czasopisma obozowe, na co dzień niedostępne szerokiemu gronu odbiorców.

W czasie wizyty w magazynie archiwalnym opowiemy, w jaki sposób opiekujemy się naszymi skarbami – pokażemy jak je przechowujemy i zabezpieczamy przed zniszczeniem poprzez konserwację i digitalizację. Zainteresowanym pomożemy wyszukać w aktach ślady swojej rodziny.

Spotkania będą odbywać się o każdej pełnej godzinie między 10.00 a 14.00. Ostatnie rozpocznie się o godz. 13.00. Czas trwania: 45 min.

Zgłoszenia prosimy kierować do Iwony Biegun, e-mail:

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego