Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Dni Otwarte Muzeum, 26–29 listopada 2019 r.

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych już po raz czternasty organizuje Dni Otwarte. Tradycyjnie, w ostatnim tygodniu listopada, czyli od 26 do 29 listopada, oferujemy interesujące zajęcia wraz z prezentacją Muzeum. Wszystko bez konieczności uiszczania opłat.

Tegoroczne edycja wydarzenia organizowana jest  pod hasłem: „Nasze prawa, nasze obowiązki”. Prowadzący zajęcia przekażą wiedzę o obowiązkach i prawach dzieci oraz młodzieży poprzez pryzmat historyczny i socjologiczny. Młodsi uczniowie (kl. IV-VI) mogą skorzystać z warsztatów pt. „Nie ma dzieci są ludzie. Prawa dziecka to prawa człowieka”, podczas których poznają swoje fundamentalne prawa i dowiedzą się, gdzie szukać informacji o nich. Natomiast dla starszych uczniów (kl. VII i VII szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe) przygotowane są zajęcia „Patriotyzm u progu II wojny światowej i 80 lat później – wielkie czyny i małe gesty”. W ich trakcie, uczestnicy zastanowią się m.in. nad obowiązkami, które stawiały przed młodzieżą realia II wojny światowej, jak i wyzwaniami, które stoją przed nią obecnie.

Zgłoszenia grup zorganizowanych do Łambinowic w dniach 26–29 listopada przyjmuje Ewelina Klimczak, tel.: 77 434 34 75, e-mail: .

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego