Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Detektoryści w świetle prawa

Przed nami druga w tym roku odsłona cyklu „Łambinowickich Spotkań Muzealnych”, na którą – tradycyjnie – zapraszają Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW dr Iwona Konopnicka oraz Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych dr Violetta Rezler-Wasielewska.

Problem „Od poszukiwacza do badacza. Detektoryści w świetle prawa” przybliżą Państwu nasi goście: Grzegorz Molenda reprezentujący Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu oraz Krzysztof Spychała z Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu. Archeologowie postarają się odpowiedzieć na szereg pytań, nurtujących nie tylko detektorystów, ale wszystkich zainteresowanych szeroką tematyką materialnego dziedzictwa kulturowego.

Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach, gdzie istniał poligon wojskowy i funkcjonowały obozy izolacyjne, wzbudza nieustannie zainteresowanie poszukiwaczy. Problem ten ma zatem tu szczególne znaczenie. Spotkanie będzie okazją do zastanowienia się, jak być detektorystą w zgodzie z pasją i prawem? Porozmawiamy o tym 3 kwietnia br. w Łambinowicach, w budynku naszego Muzeum. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego