Cykl edukacyjny pt. "Zbrodnia Katyńska. Fakty znane i nieznane"

W kwietniu – miesiącu pamięci narodowej – przypada 75 rocznica zbrodni katyńskiej. W jej ramach proponujemy lekcje muzealne i warsztaty, odbywające się zarówno w szkołach (połączone z prezentacją naszej wystawy czasowej), jak i w naszym Muzeum. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej pt. Jeńcy polscy w ZSRR.

"Zbrodnia Katyńska. Fakty znane i nieznane" to cykl oświatowy, służący poznaniu losów żołnierzy polskich w niewoli radzieckiej. Skierowany jest głównie do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, stanowiąc interesujące uzupełnienie programu szkolnego.

W ramach cyklu proponujemy lekcje i warsztaty pt. "Katyń – prawda i kłamstwo", które przedstawiają chronologicznie dzieje zbrodni katyńskiej od zawarcia paktu radziecko-niemieckiego Ribbentrop–Mołotow poprzez internowanie polskich jeńców wojennych w ZSRR i wieloletnie próby odkrywania prawdy o ich losach, aż do utworzenia Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu, Charkowie oraz Kijowie-Bykowni.

Zajęcia mogą być prowadzone na wystawie stałej pt. Jeńcy polscy w ZSRR w muzeum w Łambinowicach lub w szkołach i innych ośrodkach kulturalno-oświatowych województwa opolskiego. Szkołom i placówkom kulturalnym proponujemy także możliwość bezpłatnego wypożyczenia naszej wystawy czasowej pt. Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR,  która w interesu­jący sposób przedstawia tytułowy problem.

Szkoły zainteresowane wzięciem udziału w cyklu, prosimy o rezerwację terminów i zgłaszanie grup pod nr telefonu: 77 / 434 34 75 lub na adres e-mail: .

wstecz