Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Cykl edukacyjny pt. Zbrodnia katyńska. Fakty znane i nieznane

W kwietniu br. przypada 78. rocznica zbrodni katyńskiej. Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, którego głównym przedmiotem zainteresowania jest funkcjonowanie dwóch systemów jenieckich, w tym właśnie radzieckiego, zaprasza uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich do udziału w lekcjach muzealnych.

Proponujemy zajęcia:

  1. w Łambinowicach na wystawie pt. „Jeńcy polscy w ZSRR”,
  2. w Łambinowicach i Opolu pt. „Katyń – prawda i kłamstwo”, połączone z prezentacją multimedialną lub projekcją filmu dokumentalnego.
  3. w szkołach województwa opolskiego pt. „Katyń – prawda i kłamstwo”, również połączone z prezentacją multimedialną lub projekcją filmu dokumentalnego. W ramach lekcji szkolnych, istnieje możliwość prezentacji wystawy mobilnej pt. „Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR”, poświęconej polskim jeńcom wojennym w niewoli radzieckiej, a w szczególności losom internowanych w trzech obozach specjalnych NKWD: Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz pamięci o zbrodni katyńskiej (wystawy wypożyczamy bezpłatnie. Instytucja wypożyczająca pokrywa wyłącznie koszt transportu – 1,00 zł/km).

Cykl edukacyjny pt. Zbrodnia katyńska. Fakty znane i nieznane stanowi interesujące uzupełnienie programu szkolnego.

Szkoły zainteresowane naszą ofertą, prosimy o rezerwację terminów i zgłaszanie grup pod numerem telefonu: w Łambinowicach - 77 43 43 475, lub w Opolu - , tel. 77 453 78 72.

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego