Andrzej Hamada gościem Twarzy Opola

Z dużą satysfakcją powracamy do popularnego cyklu spotkań pt. Twarze Opola. Po świętach, w czwartek 25 kwietnia br. o godz. 17.00, Państwa i naszym gościem będzie Andrzej Hamada, nestor opolskich architektów, znawca i popularyzator historii naszego miasta.

W trakcie spotkania, które odbędzie się w niedawno wyremontowanej opolskiej siedzibie Muzeum przy ul. Minorytów 3, nasz bohater wróci do przeżyć z okresu II wojny światowej, którą przyszło mu spędzić w okupowanym Krakowie. To tam, w 1943 r., na polecenie Armii Krajowej, przygotował mapę niemieckich obozów jenieckich. Tą historią, a także innymi wojennymi wspomnieniami Andrzeja Hamady, staraliśmy się już Państwa zainteresować na Facebooku (luty/marzec br.). Teraz nadarza się okazja, by usłyszeć je, z najdrobniejszymi szczegółami, z ust człowieka cenionego również za niezwykły dar opowiadania… nie tylko o powojennej odbudowie Opola, ale jak się wkrótce przekonamy, także o osobistych przeżyciach wojennych.

Na spotkanie pt. „Wojenne reminiscencje” zapraszają Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW dr Iwona Konopnicka oraz Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych dr Violetta Rezler-Wasielewska.

wstecz