Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf

W przyszłym miesiącu, 17 marca (niedziela) przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. Na uroczystości z nią związane zapraszają Państwa dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych oraz Tomasz Karpiński, wójt Gminy Łambinowice.

Rozpoczęcie zaplanowane jest o godz. 12.00 przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych na Cmentarzu Jeńców Radzieckich w Łambinowicach. Poniżej przedstawiamy program uroczystości. Zakończy ją poczęstunek w budynku Muzeum, na który zapraszamy o godz. 14.00.

Program:

  • hymn państwowy,
  • przemówienia okolicznościowe,
  • modlitwa,
  • Apel Pamięci,
  • salwa honorowa,
  • złożenie wiązanek i zniczy.

W uroczystościach udział weźmie wielu znakomitych gości, w tym przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz służb dyplomatycznych krajów, których żołnierze byli w Lamsdor przetrzymywani. Obecność zapowiedzieli także członkowie rodzin byłych jeńców Stalagu 344 Lamsdorf. Zachęcamy do śledzenia muzealnego profilu Facebook https://www.facebook.com/CMJWLambinowiceOpole, na którym na bieżąco będziemy informować o przygotowaniach i przedstawiać zaproszonych gości.

Uroczystość odbędzie się z udziałem asysty wojskowej 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Delegacje i osoby pragnące złożyć wieńce proszone są o poinformowanie nas o tym do 14 marca br.: tel. 77 453 78 72 lub e-mail: .

Jak co roku, oferujemy Państwu bezpłatny transport. Autokar wyjedzie z parkingu przed „Toropolem” o godz. 10.45. Powrót do Opola nastąpi ok. godz. 16.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do 14 marca br.: tel. 77 453 78 72 lub e-mail: .

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego